Butelki i smoczki ekologiczne

Jak wybrać bezpieczne zabawki dla dziecka

Wydaje się, że odpowiedź na to pytanie jest prosta – nie kupuj tanich chińskich zabawek. Nie rozumieli, co zostało zrobione, co zabarwione, ale wiadomo, że zawierają sporo szkodliwych chemicznych zanieczyszczeń. I tak jest naprawdę.

Ale wciąż istnieje wiele wymagań dotyczących zabawek dla dzieci, niezgodności, które mogą prowadzić do poważnych negatywnych konsekwencji. Dotyczy zdrowia dziecka i jego rozwoju.

Nie tylko chińskie, ale i drogie zabawki butelki i smoczki ekologiczne znanych marek mogą stanowić zagrożenie dla dziecka. Kupując zabawkę, nie wahaj się uważnie ją przemyśleć, poczuj ją, powąchaj. Poniższe wskazówki pomogą ci dokonać właściwych wyborów.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

– Zwróć uwagę na obecność drobnych szczegółów i jakość zabawek rysunkowych. Dzieci, które nawet wyszły z dzieciństwa, mogą połknąć obce przedmioty. Szczególnie uważaj na małe magnesy w zabawkach.

– Liny i wstążki mogą powodować duszność dziecka. Dotyczy to wiszących zabawek.

– Zabawka musi być wykonana z trwałego materiału. Po uderzeniu plastikowa zabawka może rozproszyć się na małe kawałki.

– Wybierz zabawkę, którą możesz butelki i smoczki ekologiczne umyć lub umyć.

– Pamiętaj, że każda zabawka musi mieć paszport lub instrukcję. W nim zawsze możesz dowiedzieć się o producencie produktu, zalecanym wieku i innych przydatnych informacjach. Produkty dziecięce muszą być certyfikowane.

– Nie kupuj towarów dziecięcych w nieautoryzowanych miejscach butelki i smoczki ekologiczne. Takie zabawki są podatne na dodatkowe zanieczyszczenie przez szkodliwe elementy.

Ograniczenia wiekowe

– Ważne jest, aby zabawka pasowała do wieku dziecka. Dzieciom będzie trudno poradzić sobie z zabawkami dla starszych dzieci. A starsze dzieci nie dbają o zabawki dla dzieci.

– Nie kupuj gigantycznych zabawek dla bardzo małych dzieci. Po pierwsze może ich wystraszyć. Po drugie, taka zabawka może spaść na dziecko i spowodować u niego obrażenia lub grozić uduszeniem.