Dla dzieci pierwszego lub drugiego miesiąca

Pomysły dorosłych dotyczące zabawek dla dzieci różnią się od ich postrzegania tych, dla których są przeznaczone, tj. dzieci. Dlatego nawet najbardziej przydatna, wysokiej jakości i jasna zabawka nie zawsze lubi dziecko. Dlatego kupując zabawki dla dziecka, trzeba pamiętać o podstawowych zasadach: nie kupujcie go dla wzrostu. Dziecko, które nie jest dla niej wystarczająco dojrzałe, nie będzie w stanie docenić zakupu w jego prawdziwej wartości, a później po prostu straci zainteresowanie.

Dla dzieci pierwszego lub drugiego miesiąca życia psycholodzy zalecają jasne kule, najlepiej czerwone lub pomarańczowe. Zahaczone o łóżko w odległości 25-30 cm przyciągną uwagę okruchów. Dziecko będzie także ciekawe i użyteczne w podróży, w którym porusza się motyle, króliczki, niedźwiedzie, którym towarzyszy muzyka melodyczna. Może być używany przez okres do sześciu miesięcy, ponieważ później ta zabawka rozwinie umiejętności motoryczne dziecka próbującego sięgnąć po zabawkę za pomocą długopisu, a następnie ją złapie.

Dla 3-4 miesięcznego dziecka interesujące będzie spojrzenie na rozwijający się zderzak, można zacząć rozprowadzać okruchy na rozwijającej się macie za pomocą wiszących zabawek. Będzie lubił lekkie grzechotki i różne dotykowe przedmioty oraz zabawki o nietypowej fakturze: miękkie, szeleszczące, opalizujące, dzięki czemu opanował właściwości przedmiotów.

Kiedy dziecko ma pięć miesięcy, będzie już próbował usiąść, nadal będzie zainteresowany i pomocny przy opracowywaniu maty. Dołączając do niego różne jasne, przyciągające wzrok zabawki, pobudzisz pożądanie ruchów okruchów: w końcu chce ich dotknąć.

Dziecko będzie bawić się zabawkami pływającymi z przyjemnością. Możesz również zaoferować puzzle z zabawkami: ruchome uchwyty, przyciski, kółka.

Również w ciągu 5-6 miesięcy zęby zaczynają być cięte, co oznacza, że ​​różne gryzonie będą przydatne dla Twojego dziecka.