Zabawki drewniane dla dzieci

W większości przypadków dobrowolnie wybieramy i kupujemy zabawki dla dziecka, kierując się wskazówkami od konsultantów sprzedaży, na życzenie dziecka lub po prostu, że lubimy tę zabawkę. Nie mniejszy wpływ ma cena, wielkość i zewnętrzna atrakcyjność. Ale z powodu rozwijającego się potencjału zabawek, jego “użyteczności” z jakiegoś powodu, nie zwracamy uwagi! W rezultacie zabawki drewniane dla dzieci – pokój naszego dziecka jest pełen podobnych i bezproblemowych zabawek, ale brakuje im niezbędnego i ważnego dla rozwoju dziecka.

Wybierając dowolne rozwijające się zabawki (piramida, mozaika lub puzzel), zastosuj jedną prostą zasadę – nie powinieneś ich kupować “rosnąć”. Zbyt trudna zabawka w najlepszym przypadku nie wywoła ciekawości u dziecka, w najgorszym – grozi jej złamanie. Dlatego przede wszystkim należy zwrócić uwagę na wiek zalecany przez producenta.

Dzieciak dwa lata możesz już zaoferować mozaikę. Jedną z opcji jest zestaw dużych detali, które łączą się z występami i otworami. Możesz je zbierać na dowolnej powierzchni (na przykład na podłodze). Zestawy dla małych dzieci charakteryzują się większą szczegółowością zabawki drewniane dla dzieci i łatwością użycia. A dla dzieci od 5 lat będzie interesująca termo-mozaika, w której drobne elementy są przymocowane na polu nogami i traktowane żelazem, po czym stają się nie do odróżnienia.

Wybierając swoje maszyny dla dzieci, zwierzęta, lalki lub inne wspaniałe, fantastyczne stworzenia, rodzice muszą zawsze pamiętać, że zabawka stanowi postawę małego człowieka do flory i fauny, do przyjaciół, do dobra i zła, do pięknej. Nie powinieneś oferować swojemu synowi lub córce złych i strasznych, nienaturalnych i bezsensownych zabawek, ponieważ zabawka powinna chronić duszę dziecka i rozwijać w nim najlepsze uczucia.

Dla bardzo małych, tradycyjnie najlepsze są piramidy zabawki drewniane dla dzieci. To, że tak powiem, pierwsze przewodniki dotyczące kształtów, kolorów i rozmiarów. Ponadto rozwijają koordynację ruchów, dobre zdolności motoryczne i logiczne myślenie. Im więcej szczegółów – tym wiek, dla którego obliczana jest ta piramida.